23 Ocak 2022, Pazar 19:00
atv Ana Haber

atv Ana Haber 23 Ocak 2022, Pazar

İstanbul kar altında

İstanbul, İzlanda Kışı'nın etkisi altına girdi. Megakenti beyaza bürüyen kar yağışı araç kullanmayı zorlaştırdı. Karın tadını yine en çok çocuklar çıkardı. Kartopu oynayarak eğlenen çocukların mutluluğu yüzlerinden okundu. Buz gibi havada denize girenlerse görenleri hayrete düşürdü.

Sır ölümün altından anne çıktı

Ankara'da yaşayan 18 yaşındaki Esmanur Çakmak'ın evinde ölü bulunması birçok sırrı da beraberinde getirdi. Gece saatlerinde gelen ihbarla öldüğü belirlenen genç kızın ölümünde ilk olarak intihar şüphesi öne çıktı. Anne ve baba ilk ifadelerinde kızlarının kendi canına kıydığına yönelik iddiada bulundu. Polis, ifadelerdeki çelişkilere dikkat ederek soruşturmayı genişletti. İncelemelerin ardından anne Hamide Çakmak kızını bir tartışmanın ardından boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Anne, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tiroit hastalığına dikkat

Çocuklarda dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon sorunlarının sebebi tembellik olmayabilir. Bu belirtilerin sebebinin tiroit hormonlarının eksikliği ya da fazlalığı olabiliyor. Kız çocuklarda, erkek çocuklarına oranla daha fazla görülen tiroit hastalıkları için uzmanlar uyarıyor.

Yavrusunu kucaklayamadı

Rize'de yaşayan 27 yaşındaki Neriman Kösem, 8 aylık hamileyken koronavirüse yakalandı. Genç kadının bebeği sezaryenle alınırken koronavirüs tedavisine devam edildi. Entübe edilen Neriman Kösem, kızı İpek'i kucağına alamadan hayata veda etti.

BİZE ULAŞIN