25 Mayıs 2022, Çarşamba 19:00
atv Ana Haber

atv Ana Haber 25 Mayıs 2022, Çarşamba

Gözyaşı ve dualarla Pençe-Kilit şehitlerine veda.

Acı haber, dün Irak'ın kuzeyinden, Pençe-Kilit harekatının sürdüğü noktadan gelmişti.. Teğmen Abdulkadir Güler, Uzman Çavuşlar Onur Doğan, Bican Kapılay, Hüseyin Cankaya ve Sözleşmeli Er Celal Tekedereli.. Teröristlerle girdikleri çatışmada şehit düştüler.. Bugün, vatan uğruna can veren kahramanlarımıza veda günüydü.. Antalya, Ankara, İzmir, Hatay ve Malatya, şehitlerimiz için ayaktaydı.

Omuz omuza, korkusuzca mücadele ettiler, şehadet şerbetini de beraber içtiler.

Irak'ın kuzeyinde, Meluni Dağı'nda çıkan çatışmada şehit düşen 5 kahraman memleketlerinde ebediyete uğurlandı.

**

Akıncı ve MİG-29 yan yana uçtu

Kardeş ülke Azerbaycan'da bugün tarihi anlar yaşandı... Karabağ savaşında büyük başarılara imza atan insansız hava aracı Bayraktar'ların ardından "Akıncı TİHA" da Bakü'deydi bugün. Teknofest kapsamında Azerbaycan'a giden Akıncı'yla birlikte Selçuk Bayraktar da oradaydı. Ama Selçuk Bayraktar bu kez bir MİG-29'a bindi ve gökyüzünde mühendisliğini yaptığı Akıncı'yla yan yana uçtu.

Akıncı TİHA ile savaş uçağı MİG-29 Bakü semalarında, resmen dans etti!

Kol uçuşunun bir bölümünde, kontrol Selçuk Bayraktar'ın ellerindeydi!

Gösteri şehirden heyecanla izlendi.

Teknofest heyecanı, ilk kez sınırları aştı. Azerbaycan'da gerçekleşecek festival için yola çıkan akıncı TİHA Batı Trakya'dan 2 bin kilometre uçarak Bakü'ye gelmişti.

Bugün ise Selçuk Bayraktar önce Solotürk'ün ilk pilotu olan, Albay Murat Keleş'ten brifing aldı.

Ardından, Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda Albay Zaur Rüstemov ile birlikte, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait Rus yapımı savaş uçağı MİG-29 ile uçtu.

**

ÖZEL HABER - İhmalin bedeli

İstanbul'un tarihi meydanlarından biri Beyazıt'ta düzenleme çalışması var bir süredir.. Ama önlemsiz, tedbirsiz yürütülen bir çalışma.. Görünen o. Çünkü, küçücük bir çocuk çok ağır bir bedel ödedi bu yüzden.

Demir ailesi için aslında keyif gezisindeydi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Beyazıt Meydanı'nda yaptığı çalışmaların yanından geçerken o keyif, kabusa döndü.

İddiaya göre, bir forklift beton bloğu kaldırırken Emir'in ayağına düşürdü.

**

Cinayetin şifresi yasak ilişkide mi?

Muhammet Burhan'ı kim öldürdü?

Muhammed Burhan'... Geçtiğimiz yıl korkunç bir cinayete kurban gitmiş, Müge Anlı faillerin izini sürüyordu... Başarılı sunucu, işin peşini bırakmamaya kararlıydı. Canlı yayında akıl almaz gelişmeler yaşandı. 'Yasak aşk' iddiaları gündeme geldi... Ölen adamın eşi ve birlikte olduğu öne sürülen kişi, şüpheli listesinin başında geliyor.

Amasya Aksalur Köyü'nde yaşayan, 2 çocuk babası 'Muhammet Burhan' 16 ağustos 2021 tarihinde vahşice öldürüldmüştü

BİZE ULAŞIN