21 Haziran 2022, Salı 19:00
atv Ana Haber

atv Ana Haber 21 Haziran 2022, Salı

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

Teröristler İsveç sokaklarında

Günün manşeti, Rusya korkusuyla NATO'nun kapısını çalan İsveç'in, Madrid'de gerçekleşecek kritik NATO Zirvesi'ne sadece bir hafta kala ısrarla sürdürdüğü ikiyüzlü tutumu. Kameralar karşısında, Türkiye'yi ikna etmek istediğini belirten Stokholm yönetimi, teröristlerin ülkedeki varlığına sokaklarda serbestçe dolaşmasına ve hâtta Türkiye karşıtı sloganlar atmalarına, hâlâ tepkisiz. Ankara yönetimiyse, NATO Zirvesi öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, uslanmayan İsveç konusunda masaya kapsamlı bir dosyayla oturacak.

**

ÖZEL HABER- Ölüm durağı

Adı "ölüm durağı" olarak anılmaya başladı durağın. Üsküdar'daki millet bahçesi durağı burası. Otobüs ve minibüslerin o durağa girmesi için yan yolu kullanması gerekiyor. Ama trafik yoğun olduğunda, bazıları girmiyor durağa. Fatma Aksu, o durakta minibüs bekliyordu. Bineceği aracı gördü ama yan yola girmemişti minibüs. Kendisi hamle yaptı. Yolun ortasına kadar gitti. Almadı sürücü onu. Durağa geri dönmek için tekrar araçların arasından geçmesi gerekiyordu. Denedi ama canından oldu.

**

ÖZEL HABER- 1 haftadır kayıp

Yüce ailesi, bu sorunun cevabını arıyor günlerdir. Mühendislik öğrencisi oğulları bir hafta önce evden okula gitmek üzere ayrıldı. Ama bir daha ne geri döndü ne de ona ulaşabilen oldu. Aile oğullarının hayatından endişe ediyor. Çünkü, kayıp gencin bu bir haftalık süreçte 10 bin lira kredi çektiği ve silah aldığı bilgisi var.

**

Tatlıses oğlunu ihanetle suçladı

Önceki gün, Babalar Günü'ydü. Usta sanatçı İbrahim Tatlıses' de sosyal medya hesabından imalı bir paylaşım yaptı. O not; "Baba candır, babanın kıymetini bilmeyenler... " diye devam ediyordu. Bu göndermenin adresi, iddia o ki; uzun yıllar yanından ayırmadığı oğlu Ahmet Tatlıses idi. Ve baba - oğul arasındaki gerginliğin fitili de ateşlendi. İbrahim Tatlıses, bugün bir programa bağlandı ve sessizliğini bozdu. "En kötü ihaneti, bana o yaptı" dedi.

**

Zuckerberg'den yeni VR sunumu

Çoklu evrenlere ilgisi, kimilerine göre takıntı seviyesine ulaşan Mark Zuckerberg, sosyal medyada gerçekleştirdiği yeni sunumla gündemde. Eski adıyla Facebook, yeni adıyla Meta'nın patronu, reklam peşinde koştuğu gerekçesiyle çokça eleştiri almıştı. Dersini almış olmalı ki bu kez ekranlara birbirinden başarılı dört prototiple çıktı. Ortak özellikleri, sanal dünyayı çok daha gerçekçi hale getirmeleri.

**

Yasak ilişki kavgası

Ankara'da yaşayan bir adam, kısa süre önce cezaevinden çıkmıştı. Eşinin hayatında başka biri olduğundan şüpheleniyordu. Bu yüzden de onu takip etmeye başladı. Karısını, gece yarısı bir başkasının arabasında görünce, öfkeden deliye döndü. Elindeki sopayla önce otomobili parçaladı, ardından da direksiyon başındaki adama saldırdı. Kadının, eşini teskin etmeye yönelik sözleriyse şaşkınlık yarattı.

**

İki kardeş katıldı Esra Erol programına. Dertleri ortaktı. İkisi de evliydi ve ihanete uğradıklarını iddia ediyorlardı. "Zamanlama tesadüf mü?" diye düşünenleriniz olabilir. O soruya da hemen açıklık getirelim. Eşleri, birlikte kaçmış.

İki kardeşin eşleri arasındaki yasak ilişki ortaya çıktı. Ortalık karıştı. Çifte ihanetin mağdurları, çocuklarına kavuşabilmek için, canlı yayında yardım istedi.

Niğdeli Miyase-Feramuz Çelikbaş kardeşler, eşlerinin birlikte kaçtığı iddiasıyla çıktı programa.

Üstelik iddia; sadece yasak ilişkiden ibaret değildi. İhanetle suçlanan eşlerden biri bağlandı yayına. Hakkındaki iddiaların tümünü doğruladı.

**

Geçen ay bir Japon bankasının yönetim kurulu üyesi şimdi de ünlü bir mühendislik şirketinin CEO'su... Ceren Ataman, telefon dolandırıcılarının son kurbanı oldu. Yöntem yine değişmedi tabii. Çete üyeleri, kendilerini polis olarak tanıttı ve "Banka bilgilerinin, Fethullahçı terör örgütünün eline geçtiğini" söylediler. Genç kadın, o dolandırıcılara aldanarak bir servet kaptırdı ve tam 36 milyon lirasını polis sandığı şebeke üyelerine teslim etti.

BİZE ULAŞIN