14 Kasım 2023, Salı 19:00

atv Ana Haber 14 Kasım 2023, Salı

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

"atv Ana Haber" haberi için lütfen tıklayın...

İsrail Gazze'ye ölüm kusmaya devam ediyor. Saldırı ve kuşatma altındaki kentte direniş ne denli büyükse İsrail de barbarlıkta o kadar sınır tanımıyor. Cebaliye mülteci kampı vuruldu yine bugün, Han Yunus da hedefler arasındaydı. Ve artık tahribatın boyutlarını ölçmek zorlaştı. Zira Gazze'de taş üstünde taş kalmadı desek yeri. İşte dünden bugüne Gazze notları.

**

Evi basıldı. Ailesi ters kelepçeyle gözaltına alındı. Bu da yetmez gibi tanka canlı kalkan yapıldı.

İstanbul Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi'nde doktorluk yapan Gazzeli Muhammed Ziara, yaşadıklarını atv Haber'e anlattı.

**

Narkotik polisleri Adana açıklarında demirleyen kuru yük gemisine operasyon düzenledi. Sadece geminin içi değil, denizde de arama yapıldı. Yapılan aramada çapa demiri zincirine bağlanmış çanta dolusu uyuşturucu ele geçirildi.

**

Haklarındaki suçlamalar bitmiyor. Neredeyse her taşın altından Polat çiftinin adı çıkıyor. Kara para ve yasa dışı bahis iddiaları sonrası, tutuklanmışlardı. Bu kez haklarında bir tutuklama kararı daha çıktı. Dilan-Engin Polat çifti, şimdi de şarkıcı Banu Parlak'ın iş yerinin kurşunlanmasında 'silahlı saldırıya azmettirmek' ile suçlanıyor.

**

"Tektonik göllerin su seviyelerindeki artışlar, depremin habercisi olabilir." Bu sözlerin sahibi Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy. Fay hattı üzerindeki tüm tektonik göllerin an be an gözlenmesi gerektiğini savunuyor.

CANLI YAYIN