15 Kasım 2023, Çarşamba 19:00

atv Ana Haber 15 Kasım 2023, Çarşamba

"atv Ana Haber" haberi için lütfen tıklayın...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün grup toplantısında soykırımın baş aktörü Netanyahu'ya seslendi! "Elinde o tehdit ettiğin nükleer bomba bile olsa, gidicisin!" dedi. Erdoğan, savaş suçu işleyen ve insanlık tarihine kara leke olarak düşen saldırılar karşısında sessiz kalan Batı'ya da sert çıktı! "İsrail'in yargılanması gerektiğini" belirtti.

**

Hamas'ın rehineleri Gazze hastanelerinin altında sakladığı iddiası, ki bu iddianın temelsiz olduğu, ortaya atılır atılmaz kanıtlandı, dünün en çok konuşulan haberlerinden biriydi. Ancak ne yazık ki, kurgu çekimlerle desteklenmek istenen söylemin aynısı Vaşington'dan da yükselince Tel Aviv yönetimi, insanlık dışı saldırılarına bir yenisini ekledi. Ve Şifa Hastanesi'ne baskın düzenledi.

**

13 ülke liderinin eşi bugün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülük ettiği Filistin İçin Tek Yürek temalı zirvede bugün bir araya geldi. Dolmabahçe çalışma ofisindeki lider eşleri zirvesine, ülkelerin özel temsilcileri de katıldı. Emine Erdoğan, konuşmasında çok önemli mesajlar verdi. Bölgede akan kanın durması için çağrı yaptı ve "Hiçbir ideoloji, bir masumun canından değerli değil" dedi.

**

Dünya onu daha 10 yaşındayken İsrail askerlerinin karşısına korkusuzca dikildiği ve hesap sorduğu o görüntülerle tanıdı. Bir simge, bir semboldü. Çok değil, sadece birkaç hafta önce Filistin'in cesur kızı Ahed Tamimi atv Haber'e konuşmuş, İsrail'in yıllardır halkına uyguladığı zulmü anlatmıştı. Cesur kız, o röportajdan birkaç gün sonra evinde yaka paça gözaltına alındı. Ahed Tamimi'nin baskın sırasında maruz kaldığı zorbalığın görüntülerini Özlem Aktay ve Gökhan Aktaş ele geçirdi.

**

Dolandırıcılık çetelerinin ağlarına düşürdükleri kurban sayısını artırmak için kullandıkları bilinen bir sistem bu. Sazan sarmalı… Çetenin ağına düşen dolandırıldığını fark etmeden bir yakınını da aynı tuzağın içine çekiyor. Sarmal da böyle büyüyüp gidiyor. Ve bu kez, Bahar-Nihal Candan kardeşlerin gözaltına alınmasıyla gündemde. Peki Candan kardeşler bu suç ağının neresinde? Kurbanları tuzağa çekmek için, tanınırlıklarını kullandıkları iddiası var. Ama sadece bu değil haklarındaki suçlama. Kara para aklama konusunda da çete içinde rol üstlendikleri söyleniyor.

**

Hacettepe üniversitesi fizik tedavi ve rehabilitasyon fakültesi, bir ilke imza attı. Daha önce kas ağrılarını akım vererek azaltmak için kullanılan biyonik elbise, akıllı aktivite masası ile birleştirildi. Hastalar, biyonik kıyafetle o masada oyun oynayarak ağrılarından kurtulmaya başladı. MS hastaları da uygulanan bu yöntem sayesinde ağrılarının büyük ölçüde azaldığını söylüyor.

CANLI YAYIN