18 Kasım 2023, Cumartesi 19:00

atv Ana Haber 18 Kasım 2023, Cumartesi

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da yaptığı tarihi açıklamalar dünyada büyük yankı uyandırdı. Gazze'de kalıcı ateşkes görüşmeleri için dün günübirlik Berlin'e gitmişti Cumhurbaşkanı. Alman mevkidaşı Steinmeier ve Almanya başbakanı ile bir araya geldi. Akşam saatlerinde de, Olaf Scholz ile kameralar karşısına geçti. Erdoğan; "İsrail'in kendini savunmaya hakkı var" diyen Scholz'a "İsrail'e borcu olanlar, rahat konuşamıyor" diyerek çok anlamlı bir göndermede bulundu. Cumhurbaşkanı, sözlerinin hemen devamında da geçmişten dem vurdu ve şu cümleyi kurdu. "Biz holokost cenderesinden geçmedik.

**

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'daki sözleri dünya basınında manşet oldu. Cumhurbaşkanı'nın, özellikle Almanya'ya 'holokost' üzerinden yaptığı gönderme başlıklarda ilk sırada yer aldı. İsrail basını ise bakın hangi cümleyi manşete taşıdı?

**

İsrail kuşatması altındaki Gazze'de, son 24 saatte yaşananlara bakalım. 43'üncü gün bugün. Gazze'deki Türk vatandaşlarıyla ilgili başlatılan süreçte önemli bir yol kat edildi. 44 Türk vatandaşı, Refah Sınır Kapısı'ndan geçip Türkiye'ye doğru yola çıktı. Gazze'de ise; sivillerin üzerine aralıksız bomba yağmaya devam etti. Yüzlerce kişi hayatını kaybetti. İsrail askerlerinin, daha birkaç gün önce, Hamas üyelerinin saklandığı bahanesiyle baskın yaptığı Şifa hastanesi yine hedefteydi. Hastaneye sığınan sivillerin yanı sıra, ekipman yetersizliği yüzünden zaten çok zor durumda olan hastaların da binayı terk etmesini istediler.

**

Dilan-Engin Polat çiftinin gözaltına alınmasıyla başlayan kara para aklama soruşturmasında dikkat çeken bir tesadüf daha var gündemde. Bahar-Nihal Candan kardeşler de benzer suçlamalarla tutuklanmışlardı. Sosyal medyanın ünlü simaları, aynı cezaevinde komşu oldu. Aynı yerleşkede, tanınmış başka yüzler de var.

**

E-devlet sistemi üzerinden yapabileceğimiz birçok işlem var. Tabi o işlemlerin bir de sınırı. Yani aklımıza gelen her resmi işlemi, bu sistem üzerinden yapabilmemiz mümkün değil. Bunu söyleme nedenim; şimdiki haberin konusu. Dolandırıcılar, bir tuzak olarak kullanıyor bunu. Seçtikleri kurbanların telefonlarına, ifade vermeniz gerekiyor deyip e-ifade başlığıyla bir link yolluyorlar. Ve bakın, sonra neler oluyor.

CANLI YAYIN