BİZE ULAŞIN

Eskişehirspor - Balçova maçı ertelendi

Ziraat Türkiye Kupası'nda Altınordu - Fenerbahçe maçından sonra bugün oynanması gereken Eskişehirspor - Balçova Yaşamspor karşılaşması da ertelendi.

Giriş: 06 Ocak 2015 Salı 02:00 Güncelleme: 06 Ocak 2015 Salı 17:06
Ziraat Türkiye Kupası'nda Altınordu - Fenerbahçe maçından sonra bugün oynanması gereken Eskişehirspor - Balçova Yaşamspor karşılaşması da ertelendi.

Ziraat Türkiye Kupası G Grubu'nda Eskişehirspor ile FBM Makina Balçova Yaşamspor arasında saat 13.00'da başlaması planlanan maç, olumsuz hava ve saha koşulları nedeniyle ertelendi.

Atatürk Stadı'nda yapılması gereken maçın öncesinde, üç gündür kentte etkili olan kar yağışının ve stattaki temizlik çalışmalarının zemindeki etkileri, hakemler ve takımların temsilcileri tarafından incelendi.

Maçın orta hakemi Abdulkadir Bitigen, Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve FBM Makina Balçova Yaşamspor Teknik Direktörü Altan Çetindağ ile de görüştükten sonra sporcu sağlığı açısından zeminin uygun olmadığını bildirip, karşılaşmayı erteledi.

Eskişehirspor İdari Asbaşkan Yardımcısı Mehmet Ari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehir'de son günlerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle saha zeminin karla kaplandığını bildirdi.

Bugün Ziraat Türkiye Kupası G Grubu'nda oynanması planlanan FBM Makina Balçova Yaşamspor maçı için Atatürk Stadı'nın zemininde çalışma yaptıklarını ifade eden Ari, "Zeminin sporcu sağlığına uygun olmaması nedeniyle hakem kararıyla maç ileri bir tarihe ertelendi" dedi.

Maçın oynanacağı tarihin önümüzdeki günlerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından açıklanması bekleniyor.
MEHMET ARI: "İŞ MAKİNELERİ TEMİZLEME YAPARKEN ZEMİNDE ÇÖKMELER OLDU"
Ziraat Türkiye Kupası G Grubu 4. hafta mücadelesinde oynanacak olan Eskişehirspor - Balçova Yaşamspor müsabakası, olumsuz saha ve hava şartları nedeniyle ertelendi. Eskişehirspor İdari As Başkan Yardımcısı Mehmet Arı, "Sahanın özellikle bir kısmı yumuşak olmasından dolayı iş makineleri temizleme yaparken zeminde çökmeler oldu. Bir süre bozuk zeminde oynayabiliriz" dedi.

Kar yağışının ardından Eskişehirspor yetkilileri ve Belediyeler Atatürk Stadyumu'nun temizlenmesi için bir gün aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdü. Maç öncesinde sahaya çıkan hakemler, iki takımın teknik direktörlerini de sahaya çağırdı. Yapılan incelemeler sonucunda sahanın oyuncu sağlığı açısından uygun olmadığını tespit eden hakemler, karşılaşmayı ileri bir tarihe erteledi.
"BİR SÜRE BOZUK ZEMİNDE OYNAYABİLİRİZ"
Eskişehirspor İdari As Başkan Yardımcısı Mehmet Arı, sahanın gece boyu aralıksız temizlendiğini söyledi. Arı, belediyelerinde temizleme çalışmalarına destek verdiğini belirterek, "Biz maçın iptali için başvurumuzu yapmıştık. Ancak bize kararı hakemlerin verebileceğini söylediler. Bugün ise hakemler maçın oynanmamasına karar verdi. Sahanın özellikle bir kısmı yumuşak olmasından dolayı iş makineleri temizleme yaparken zeminde çökmeler oldu. Bundan sonrada çimin kendini yenilemesi mümkün değil. Bir süre bozuk zeminde oynayabiliriz" dedi.

Maçı izlemek için stadyuma gelen taraftarlar ise, bu kararın daha önce alınmadığı gerekçesiyle hakemlere tepki gösterdi.