20 Kasım 2023, Pazartesi 19:00

atv Ana Haber 20 Kasım 2023, Pazartesi

"atv Ana Haber" haberi için lütfen tıklayın...

Fırtına ve sel dünden bu yana Türkiye'yi etkisi altına aldı. Zonguldak'ta kuru yük gemisi fırtınada sürüklendi ve battı. 1 denizci hayatını kaybetti. Mürettebattan 11 kişi de kayıp. İstanbul Rumeli Feneri'nde de benzer görüntüler vardı. Apartman boyunu bulan dev dalgalar, mendireği yıktı geçti. Balıkçılar denize düştü. Neyse ki orada can kaybı yok. Batman'da metrekareye 100 kilogram yağışı düştü. Babaanne ve 3 torunu sele kapıldı. Cansız bedenleri metrelerce ötede bulundu. Diyarbakır'da da sele kapılan bir kişi hayatını kaybetti.

**

Zonguldak'ta Rusya'dan İzmir Aliağa'ya yük taşıyan Türk bandıralı bir gemi fırtınada metrelerce sürüklendi. Mürettebattan bir kişi yaşamını yitirdi. 11 denizci de kayboldu.

**

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçim sisteminde yüzde 50 artı 1 oy alan adayın seçilmesi sisteminin kaldırılabileceği sinyalini vermişti. Erdoğan'ın o açıklaması kulisleri hareketlendirdi. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi bir istikrar sistemidir ancak sistemin revizyon ihtiyacı varsa oturur konuşuruz" dedi. Meclis'i işaret etti. Peki AK Parti'nin masasında hangi formüller var. İşte cevabı.

**

Bugün 20 Kasım dünya çocuk hakları günü. Tam 45 gündür, sonu gelmez acılara tanıklık ediyoruz. İsrail'in Gazze'yi yok etmek için başlattığı saldırılarda, 5 bin 500'den fazla çocuk hayatını kaybetti.

**

Yahudilerin, Kudüs ve çevresindeki işgal politikası nedeniyle Mescid-i Aksa çevresinde sadece 2 Müslüman esnaf kaldı. Onlar da bin türlü baskıya, yüksek fiyat tekliflerine rağmen direnmeye devam ediyor. Dedelerinden babalarına, babalarından da onlara kalan dükkanlar direnişin sembolü olmuş durumda.

**

Sosyal medya fenomenlerine yönelik kara para aklama soruşturması tutuklanan çok sayıda isim var. Bahar-Nihal Candan Kardeşler de cezaevinde. En son, adliyede gözyaşlarına boğuldukları anın görüntüyle gelmişlerdi gündeme. Cezaevi günlerine dair de bilgiler var. Kurallara uymayıp, kavga çıkardıkları söyleniyor.

CANLI YAYIN