16 Kasım 2023, Perşembe 19:00

atv Ana Haber 16 Kasım 2023, Perşembe

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

"atv Ana Haber" haberi için lütfen tıklayın...

İsrail, tam 41 gündür Gazze'ye ölüm yağdırıyor. Saldırılar her gün daha da sertleşiyor. Türkiye, savaşın başladığı ilk günden bu yana barış için seferber olmuş durumda. Yürütülen diplomasi trafiği, ilk sonuçlarını verdi. Bombardımanda, yerle bir olan hastanelerde tedavi gören 27 kanser hastası ve 13 refakatçi, artık Türkiye'de!.. Filistinli hastalar, Cumhurbaşkanlığı uçağı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait Koca Yusuf ile dün gece yarısı Mısır üzerinden Ankara'ya getirildi. Hastaların ilk ziyaretçisi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

**

Yaralıların telefonla ameliyat edildiği, sivillerin son bir umutla koridorlarına sığındığı Şifa Hastanesi'ne İsrail baskını, tüm dünyanın tepkisini çekmişti. Tel Aviv, montajlarla hastanede Hamas varmış gibi göstermeye çalıştı ama İsrail medyasını bile ikna etmeyi başaramadı. Barış umudunu zayıflatansa, Netanyahu'nun bu aciz haline rağmen Amerikan Başkanı'nın Şifa Hastanesi'nde karargah yalanını baskından sonra da savunmasıydı. İşte son 24 saatte, işgalcilerin Gazze'ye reva gördüklerinin kısa bir özeti.

**

Filistinlilerin üzerine haftalardır bomba yağıyor. İsrail bunu yaparken savaş suçu işlemekten hiç çekinmiyor. Siviller ise bu büyük bombardımana karşı canları pahasına büyük bir direniş sergiliyor. O direnişin simgesi olan isimlerden biri; Nabi Alkurt. İsrailli yerleşimciye evini vermemek için mücadele ettiği görüntüler hafızalarda hala. Ve tam 15 yıldır gasp edilen evini geri alabilmek için mücadele ediyor.

**

Aralık ayı yaklaştıkça yaklaşık 7 milyon çalışanın heyecanı da artıyor. Asgari ücret zammı için pazarlık masası önümüzdeki ay kurulacak. Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan "Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek en temel ilkemiz" diyerek önemli bir ipucu vermişti yapılacak zama dair. Peki eldeki veriler ve tahminler ne gösteriyor?

**

Lüks yaşamlarıyla tanınan sosyal medya fenomenleri, ağır suçlamalarla gündemde günlerdir. Aralarında, Bahar-Nihal Candan kardeşler de var. Sorguları bitti. En çok merak edilen "Hesabıma 12 milyon geldi" paylaşımına nasıl bir savunma yapacaklarıydı. Bahar Candan, "espriydi" diyerek açıkladı bu paylaşımı. Yanlışlıkla rakamı yanlış yazmışım diye de ekledi. Ama 12 milyonluk hesap hareketi o paylaşımda açıkça görülüyordu.

**

Daha önce yasa dışı yollarla maymun aldığı için 3 kez gözaltına alınan Meriç İzgi, bu kez bir tartışmanın öznesi oldu.

CANLI YAYIN