Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu Hayatı ve Biyografisi

GİRİŞ TARİHİ:  10.06.2023, 00:09 GÜNCELLEME TARİHİ:  08.03.2024, 16:04
Nihat Hatipoğlu Hayatı ve Biyografisi

Nihat Hatipoğlu hakkında tüm bilinmeyenleri atv olarak sizler için derledik. Hemen şimdi Nihat Hatipoğlu biyografisini detaylı okuyun!

atv'nin sevilen ekran yüzlerinden biri olan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu hakkında tüm merak edilenleri burada bulabilirsiniz. Haftanın üç günü atv'de Peygamber Efendimizin ve Ehli Beytinin hayatından çok özel ve çarpıcı hikâyeleri izleyicileriyle paylaştığı "Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru", hem stüdyodaki hem de sosyal medyadan gelen izleyicilerin merak ettiği soruları yanıtladığı "Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor" ve maneviyatı arayan akıllara seslendiği "Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile Kur'an ve Sünnet" programlarını yıllardan bu yana başarıyla sürdüren Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ayrıca yine atv'de Ramazan aylarında da Sahur ve İftar programlarıyla sevenlerinin karşısına çıkıyor.

Nihat Hatipoğlu kimdir?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu en değerli ilahiyatçı ve akademisyenlerden biridir. İlköğretim yıllarını Siirt ve Malatya'da tamamlayan Nihat Hatipoğlu, 1975 yılında Uşak İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 1981'de ise Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni derece ile bitirdi. Yazdığı "Kur'an-ı Kerim'in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü" isimli teziyle doktor ünvanına kavuştu.

Başarılı öğrenim hayatını yurt dışında da devam ettirdi. İki yıl Mısır'da yaşayan Nihat Hatipoğlu, 1985 ve 1987 yılları arasında Mısır'da dil eğitimi aldı. 2012 yılında ise ilahiyat profesörü oldu. 5 yıl sonra Yükseköğretim Kuruluna seçildi. Özel kanallarda programlar yapmaya başlayan Nihat Hatipoğlu zaman içinde birçok radyo programı hazırlayıp sundu.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız konferanslar verdi. Sabah Gazetesi'nin yazarlarından biri olan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun televizyon kariyeri atv'de başarıyla devam ediyor. "Dört Halife", "Gökteki Yıldızlar", "Fitneler", "Büyüklerin Duaları", "Ayetlere Farklı Bir Bakış", "İslami Davetin İlkeleri", "Rahmete Firar Etmek", "Allah'ı Bildiğimi Sanırdım" Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun önemli eserlerinden sadece birkaçıdır.

Nihat Hatipoğlu nereli?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 11 Mayıs 1955 yılında Diyarbakır'da doğdu. Türkiye'nin birçok şehrinde görev yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dünyanın birçok noktasında konferanslar verdi. atv ekranlarında tüm soruları en detaylı haliyle cevaplayan Nihat Hoca'nın nereli olduğu da merak konusu. 7'den 70'e herkese ulaşan ve en doğru bilgileri veren Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu aslen Diyarbakırlıdır.

Nihat Hatipoğlu kaç yaşında?

Ekranlara damga vuran programlara imza atan ve tüm sorulara içtenlikle yanıt veren Nihat Hatipoğlu, 1955 yılında doğdu. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 2024 yılı itibariyle 69 yaşındadır.

Nihat Hatipoğlu'nun kaç çocuğu var? Nihat Hatipoğlu'nun eşi kimdir?

Nihat Hatipoğlu'nun üç erkek çocuğu vardır. Said, Mustafa ve Osman çocuklarının isimleridir. Nihat Hatipoğlu, 1964 doğumlu Emel Hatipoğlu ile evlidir.

Nihat Hatipoğlu hangi üniversitenin rektörü?

Nihat Hatipoğlu, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kurucu rektörüdür. 2023'ün Mart ayında bu görevinden ayrıldı.

Nihat Hatipoğlu'nun programı nerede?

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu 10 seneyi aşkın bir süredir programlarına atv'de devam etmektedir. Güncel programlarının yanında Kadir Gecesi, Mevlid Kandili gibi özel günlerde de ilahiyat konularını içeren programlar da yapmaktadır.

10'dan fazla ilimizi etkileyen ve adına Yüzyılın Faciası denilen depremden sonra tüm televizyon kanallarının "Türkiye Tek Yürek" ortak yayınında da moderatör olarak görev alan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, toplumun birçok kesiminden de saygı görmeye devam ediyor.

CANLI YAYIN