Adanalı

ADANALI

Dizi atv’de izlenir! Adanalı tüm bölümleri ve sezonları ile atv.com.tr'de.

Adanalı Künye

Yönetmen: Adnan Güler

Oyuncular: Oktay Kaynarca, Mehmet Akif Alakurt, Cemal Hünal, Ekin Türkmen

Maraz Ali ve Adanalı iki can düşmanı...

Maraz Ali, polislikten atılma, gayri meşru bir para imparatorluğunun tek hakimidir. Büyük servetini kurduğu gizli bir çete vasıtasıyla hırsızlıktan elde etmiştir. İstanbul polisi Maraz Ali'den kuşkulanmakta ancak onun hiçbir açığını yakalayamamaktadır. Ali, arkasında hiçbir ipucu bırakmamak konusunda son derece dikkatlidir. İki hayatı vardır. Birisi oto yıkamacısı olarak sürdürdüğü son derece alçak gönüllü ve sıradan bir hayat, ötekisi ise müthiş bir malikanede servetinin çoğu nimetlerinden yararlandığı başka bir hayat… İki hayatını da birbirleriyle kesişmeden idare etmektedir.

Ali'nin açığını yakalayabilecek tek insan ise Adanalı bir polistir. Lakabı da 'Adanalı' olan polis, Maraz Ali'nin çocukluğunu bilir; çünkü annesi, Maraz Ali'nin sütannesidir. Adanalı gözü kara, çalıştığı her yerde kendi kurallarını koyan, belaya balıklama atlayan bir komiserdir. Ali'yi en çok tanıyan emniyet mensubu olarak, onu yakalamak üzere İstanbul'a getirilir. Artık İstanbul'da bu iki zeki ve belalı düşman arasında nefes kesen bir kaçma kovalama başlamak üzeredir.

Bu müthiş av-avcı oyununa ABD'den yeni gelen ve yeni metodları İstanbul Emniyeti'nde uygulatmaya çalışan bir kadın polis (İdil) de dahil olacaktır. Maraz Ali, polis olduğunu anlamadan İdil'e aşık olacak, bu arada Adanalı'nın hiç bilmediği kızı bir gün çıkıp gelecek ve işler arap saçına dönecektir.

BİZE ULAŞIN