Aile İşi

AİLE İŞİ

Hem güldüren, hem eğlendiren, eski Türk filmlerini aratmayan sımsıcak bir aile komedisi...

Aile İşi Oyuncu Kadrosu

Ufuk Özkan

Ufuk Özkan

Hakan

Onun hayatı bir yetimhane kapısında başlar. Yetim olarak büyümüştür Hakan. Bu yüzdende sert bir mizacı vardır. Çocukluğundan beri tek başına, ayakta kalmaya çalışarak yaşamak onu dışarıdan sert görünüşlü biri yapmıştır. Ama aslında çok yufka yürekli, duygusal, iyi biridir. Asla bir dolandırıcı değildir ama iş konusunda da yakaladığı her fırsatı değerlendirmek ister. Fakat iş konusunda da pek başarılı sayılmaz. Yapmaya çalışıp batırdığı onlarca işten sonra son yıllarda izdivaç ve TV programlarına figüran sağlama işine girmiştir.
Pelin Akil

Pelin Akil

Müjde

Yirmili yaşların ortasındadır. Önce babasının hemen ardından, bir-iki sene sonra annesinin vefatı ile üç kardeşinin tüm yükü omuzlarına kalmıştır. Onlara hep annelik, hem babalık yapmıştır. Kardeşleriyle beraber Şile' de küçük bir evde yaşarlar ve babasından kalma balıkçı kayığı ile geçimlerini sağlarlar.
Genel olarak neşeli, delidolu bir kızdır Müjde. Pratik çözümler bulabilir. Hazır cevap ve çok dürüsttür. Hak etmediği, kazanmadığı hiç bir şeyi kabul etmez çalışkandır. Haksızlığa dayanamaz. Tek istediği kardeşlerini okutup, iyi bir hayatlarının olmasını sağlamaktır.
Sait Genay

Sait Genay

Ziya

Leman ile aynı yaşlarda eski bir sokak çalgıcısıdır. Hayatı boyunca akordeonundan ayrılmamış, onunla bir dost arkadaş gibi yaşamıştır. Çapkınlığı, çalıp söylediği eski tangolarla her ne kadar sokakta çalışsa da ruhen bir salon adamıdır Ziya... Leman ne kadar "dan dun" bir karakter ise, Ziya da bir o kadar incelikler adamıdır. Genel olarak neşelidir. Anlık tepkiler gösterebilir, bu tepkilere müziğini katabilir. Çok sesli bir karakter diyebiliriz Ziya'ya bu yüzden.
Gülay Baltacı

Gülay Baltacı

Leman

Ellili yaşlarını geçmiştir. Dinç, uyanık, hala kendi yaptığı el işi örgüleri pazarda açtığı tezgahta satarak yaşamaktadır. Biraz agresif bir karakter gibi görünse de aslında çok iyi kalplidir. Onun sorunu dilinin kemiği olmamasıdır. İçinden ne geçerse söyler, kim ne der diye hiç düşünmez.

Hasibe Eren

Hasibe Eren

Emel

Otuzlu yaşların sonu belki kırkların başındadır. Genel olarak Emel, güzelliğine ve üstüne başına düşkün bir karakterdir. Bu yüzden kredi kartı borçları hiç bitmez. O da pazarda bir tezgah, dolayısıyla kooperatifte hisse sahibidir. Kendi yaptığı reçelleri satarak geçimini sağlar. Genel olarak neşeli, şen şakrak bir karakterdir ama bazen bir hüzün basar Emel'i... Özellikle de Ece'ye yakın olduğu zamanlarda. Bu hüznü Emel karakterinin genelinde alttan alta hep hissederiz.
Murat Akkoyunlu

Murat Akkoyunlu

Mülayim

Adı gibi mülayimdir, Mülayim. Emel ile aynı yaşlardadır. Serbest muhasebecidir ama iş bulamadığı için Kudret'in (mahallenin tefecisi) borç tahsilat ofisinde çalışmaktadır. Biraz pısırıklığından biraz temiz kalpliliğinden hiç bir tahsilat yapamaz. Öyle ki elinden gelse cebinde ki paradan insanların borçlarını ödeyecektir. Projedeki en sorumluluk sahibi kişidir. Her ne iş yapıyorsa çok ciddiye alır, işin her türlü gereğini yerine getirmeye çalışır.
Can Bonomo

Can Bonomo

Berk

20'li yaşların hemen başında. Projedeki en kapalı kutudur. Orijinal hikâyede çok zengin bir ailenin çocuğudur ama bunu kimseye söylemez. Ailesinin zenginliğinden, ona sağladığı olanaklardan vazgeçmiş, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışmaktadır. Teknolojiye meraklıdır ve aile içinde "abi" rolünü üstlenecektir.
BİZE ULAŞIN