13 Haziran 2024, Perşembe 19:00

atv Ana Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya'da tüm dünyaya Filistin için ateşkes çağrısı yaptı. İspanya Kralı 6. Felipe ile görüşen Erdoğan, hükümet başkanlığı binasında İspanya Başbakanı Pedro Sanchez tarafından resmi törenle karşılandı.

**

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tarihi ziyarette yaşananları Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat'a anlattı. "Sayın Cumhurbaşkanı ile aramızdaki bütün iletişim kanalları açık" diye konuştu "Diyalog atmosferi devam edecek" diye de ekledi.

**

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde kriz var. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca memurlar iş bıraktı. Belediye meclis salonu önünde eylem yapan memurlara çevik kuvvet müdahale etti. İşte o anlar.

**

Gebze'de bir lisenin mezuniyet töreni vardı. Son sınıf öğrencileri, o günü iple çekiyordu. Ancak, tören hayatları boyunca unutamayacakları koca bir hayal kırıklığına dönüştü. İddia o ki; birkaç kız öğrenci, 'Kıyafetiniz, uygun değil' denilerek, okul yönetimi tarafından içeri alınmadı. Valilik soruşturma başlattı.

**

Bayram yaklaştıkça, bilek kıran kurban pazarlıkları da arttı. Artin'de yaşlı bir amcamızla, kurbanlık satıcısının pazarlığında izleyenleri güldüren diyaloglar yaşandı.

**

İzmir'de, 60 yaş üstü büyüklerimizin okuduğu 3'üncü yaş üniversitesi ilk mezunlarını verdi. Hayata bakışları değişen yaşlılık psikolojisinden uzaklaşan öğrenciler kep töreninde çocuklar gibi şendi.

**

Şu ara Trakya'ya yolu düşenler muhteşem bir görüntü eşliğinde yolculuk yapıyor. Lavantalar açtı ve tarlalar mor rengini aldı. Cep telefonu ve fotoğraf makinesini kapanlar da bu muhteşem fırsatı kaçırmadı.

**

Tayakadın köyü, İstanbul Havalimanı'nın hemen yanı başında bulunuyor. Ancak köyden ziyade, artık açık bir otoparka dönüşmüş durumda. Sürücülerin tek amacı, havalimanı otoparkına ücret ödememek.

**

Türkiye 3 gündür Afrika'dan gelen sıcakların etkisinde. Geceden bu yana, bu duruma bir de "nem" eklendi. İstanbul ve pek çok kentte nem yüzünden insanlar uyumakta bile zorlandı. Yüzde 99'da ulaşan nem, gündüz de etkisini sürdürünce sokaklar boş kaldı.

**

Henüz 14 yaşında, pırıl pırıl bir gençti Egehan Sert. Bursa'daki evinde kalp krizi geçirip hayatını kaybetti. Sevenlerini yasa boğdu...

Daha Fazla Göster ...
CANLI YAYIN