8 Temmuz 2024, Pazartesi 19:00

atv Ana Haber

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni haftayı başkent Ankara'da karşıladı. Erdoğan, yarın ayrılacak Başkent'ten. NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere, Washington'a hareket edecek.

**

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı, kısa bir süre önce sona erdi. Parti sözcüsü Ömer Çelik, toplantı biter bitmez kameraların karşısındaydı. Çelik'e, en düşük emekli maaşıyla ilgili yapılacak düzenleme de soruldu.

**

Kök maaşı 8 bin lira altında olan emekliler söz konusu olduğunda, maaşları yine en düşük seviyede yani 10 bin lirada kalıyor. Kök maaş düzenlemesi bu kapsamda olan emeklileri kapsıyor. Peki, hayata geçtiğinde, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar.

**

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, il başkanlarına genelge yollayarak seçim sürecini "sabote" eden tüm partililerin delilleriyle beraber isimlerini istemiş, bu kişilerin disiplin kuruluna sevk edileceğini duyurmuştu. O isimler için ihraç süreci başladı. Disipline sevk edilen CHP'liler ise hiç vakit kaybetmeden karşı hamle yaptı. Eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapısını çaldılar.

**

Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadolu'da şiddetli yağış sele neden oldu. Metrekareye 186 kilogram yağışın düştüğü Ordu'da dereler taştı. Sele kapılan 83 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti. Muş'ta da sel 22 yaşındaki genç kızı hayattan kopardı.

**

Ankara'da başı boş sokak köpekleri bu kez 10 yaşında bir kız çocuğunu ölümün eşiğine getirdi. Zeynep Baytekin, evinin yakınındaki parkta oynarken 4 köpeğin saldırısına uğradı dehşeti yaşadı.

**

İstanbul'un işlek semtlerinden Akaretler'de bir mal sahibi kirayı tam beş katına bir milyon liraya çıkarmak istedi. Kiracı bu fahiş artışı kabul etmeyince de yıldırma taktikleri devreye girdi. İşte sık sık elektriksiz kalan işletme ve mal sahibi arasındaki o yüksek gerilimin detayları.

**

9 ayrı miras davası açtı. "Hakkımı istiyorum" diyerek 22 yıl hukuk mücadelesi verdi. Yıllardır suskunluğunu koruyan İhsan Sabancı'nın kızı "Sevgi Sabancı" ilk kez konuştu.

**

Yük asansörlerinin güvenli olup olmadığı zaman zaman tartışma konusu oluyor. Yeniden gündemde konu. Üstelik çok acı bir haberle. Ailesine ait nakliye firmasında çalışan 17 yaşında bir genç, sabitlemeye çalıştığı asansörle birlikte boşluğa düşüp canından oldu.

**

Bir grup arkadaş deniz bisikleti kiralayıp Van Gölü'ne açıldı. Bir süre sonra rüzgar şiddetlenince sürüklenmeye başladılar. Çabalasalar da geri dönemediler. Gölün ortasında mahsur kaldılar.

**

Sahte servis elemanı ama eve yetkili servis gibi geldi. İddiaya göre ev sahibinden hem 12 bin lira para aldı hem de buzdolabının işe yarayan en önemli parçasıyla kayıplara karıştı.

**

İsteyen herkes, istediği silaha kolayca ulaşabiliyor mu? atv haber araştırdı

Daha Fazla Göster ...
CANLI YAYIN