9 Temmuz 2024, Salı 19:00

atv Ana Haber

Hızlı, doğru, tarafsız habercilik anlayışı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi için Washington'a gitti. 3 gün sürecek zirve öncesi havalimanında konuştu. Temaslarına ilişkin önemli mesajlar verdi. Erdoğan'ın ABD'de de dünyada artan terör tehdidine dikkat çekmesi ve ardından İsrail'in Gazze'deki katliamlarına dikkat çekmesi bekleniyor. İşte Türkiye'nin çantasındaki kritik başlıklar.

**

CHP'de 394 dosya krizi yaşanıyor. Yerel seçim sürecinde eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında duran isimlerden 394'ü disiplin kuruluna sevk edildi. Tüzük kurultayı öncesi CHP genel başkanı Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu arasında bir kez daha kılıçlar çekilirken tartışmaya milletvekilleri de dahil oldu.

**

Belediye Meclis Toplantısı'nda kayınbiraderini işe aldığını itiraf eden CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, Özgür Özel'in talimatına rağmen o atamadan vazgeçmemişti. Özer'in sadece kayınbiraderini değil birçok akrabasını daha belediyede yüksek ücretlerle işe aldığı ortaya çıktı. Kıyak atama listesinde başkanın oğlu da var.

**

DİSK, Türk-İş ve Hak-İş bir araya geldi, asgari ücret ve emekli maaşına ilişkin taleplerini içeren 10 maddelik bir ortak bildirge hazırladı. Sonra da kameraların karşısına geçip isteklerini sıraladılar. İşte üç konfederasyonun maaşlara zam talebi.

**

Türkiye'nin uzay yolculuğunda yeni bir gurur. Türkiye'nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu TÜRKSAT 6-A, uzaya başarıyla fırlatıldı. Yerli uydumuz fırlatmanın 67. dakikasında ilk sinyalini de verdi.

**

Dilan Polat gibi güzellik merkezleri sahibi olan sosyal medya fenomeni Neslim Güngen ile eşi İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu 54 şüpheli gözaltına alındı. Haklarında yöneltilen suçlamalarsa bir hayli dikkat çekici.

**

Timur Cihantimur ve onu Amerika'ya kaçıran annesi Eylem Tok'un kaçışlarında parmağı olduğu düşünülen baba Bülent Cihantimur, tüm bunlar sanki hiç yaşanmamış gibi hayatına devam ediyor. Sosyal medya hesaplarını aktifleştiren doktor, yeni bir televizyon programına başlayacağını duyurdu.

**

İstanbul'da, iki grup trafikte yumruklu kavgaya tutuştu. O sırada, bir de motosikletli geçiyordu aynı noktadan. Duyarsız kalmadı, kavgayı ayırmak istedi. Ama kavganın taraflarından biri, silahlıydı. Polise bakın nasıl ulaştı.

Daha Fazla Göster ...
CANLI YAYIN