5 Temmuz 2021, Pazartesi 00:00

1 Saatte Büyükşen Cinayeti

Müge Anlı İle Tatlı Sert hafta içi 10.00'da atv ekranlarında

3 Eylül 2018 tarihinde Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi, yaşlı bir çiftin cinayete kurban gitmesiyle sarsıldı. Metin Büyükşen ve eşi Necla Büyükşen, evlerinde çay içtikleri sırada silahlı saldırgan ya da saldırganlar tarafından öldürüldü.

Önce İsmil'i sarsan olay, daha sonra Türkiye'nin gündemine oturdu. Basında Büyükşen Cinayeti olarak yer bulan olay, daha sonra Mehir Cinayeti olarak da anıldı. Müge Anlı ve ekibi, 2018 yılında işlenen cinayetle ilgili çok sayıda yayın hazırladı. Olayla ilgili şüpheler, katilin aileden biri olabileceği yönündeydi. atv ekranlarında konuşulan cinayetle ilgili çiftin oğulları Osman Büyükşen defalarca gözyaşı döktü. Anne ve babasının katillerini bulmak isteyen Doktor Osman Büyükşen, kız kardeşi ve ağabeyinin kendisi kadar çaba harcamadağını düşünüyordu.

Osman Büyükşen'in çaba harcamamakla suçladığı kardeşler zaman zaman şüphelerin odağına yerleşti. Olayın tek görgü tanığı olan kız kardeş Büşra Büyükşen, çelişkili açıklamalar yapmakla suçlandı. O gece evden sağ olarak çıkmayı başaran genç kız, kurtulma şeklini anlatsa da inandırıcı bulunmadı. İfadelerinde çelişkili ifadeler verdiği iddia edilen genç kızın cinayetin faillerini koruduğu iddia edildi.

Cinayetle ilgili suçlamaların başrolündeki bir diğer isim Uğur Büyükşen oldu. Çiftin büyük oğulları öfke kontrolü yaşadığı için Müge Anlı canlı yayınlarında da dikkatleri üzerine çekti. Uğur Büyükşen'i şüphelerin odağına yerleştiren en güçlü detay, mehir konusuydu. Evlenirken eşi Betül Büyükşen'e mehir olarak ev vereceğini söyleyen Uğur, bu sözünü yerine getirememişti. Babası Metin Büyükşen'le bu konuda sık sık gerilim yaşayan Uğur'un cinayet gecesiyle ilgili verdiği ifadeler de çelişkiliydi.

Büyükşen çifti öldürüldükten sonra yapılan Swap izi testi de olaya farklı bir boyut kazandırdı. Uğur, Betül ve Büşra Swap testi sonucunda şüpheleri daha da üzerine çekti. Çiftin iki evlatları ve gelinlerinin üzerinde barut izine rastlandı. Olayla ilgili Swap raporu, Türkiye gündemine yerleşti.

Osman Büyükşen'in başından beri dile getirdiği talep Müge Anlı ile Tatlı Sert yayınları sayesinde yanıt buldu. Büyükşen'in talebi, cinayetle ilgili özel bir ekip kurulmasına yönelikti. Müge Anlı, Jandarma Genel Komutanlığı'nın 10 deneyimli dedektifi bu cinayeti çözmek için görevlendirdiğini açıkladı. JASAT dedektifleri, cinayetle ilgili en ufak bilgisi olan herkesi araştırmaya başladı.

Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınlarında bir kez daha gündem olan Büyükşen Cinayeti çözülmeyi bekliyor.

ABONE OL
BİZE ULAŞIN